Any questions ?

Phone 202 303 405

$ 0
Wybierz metodę płatności

Projekt dla rodzeństwa OzN
w ramach budżetu obywatelskiego

Fundacja dla Gigantów zgłosiła w ramach Budżetu Obywatelskiego w Warszawie projekt dedykowany rodzeństwu osób z niepełnosprawnościami.

To grupa narażona na wiele zagrożeń a jednocześnie niedostrzegana w działaniach instytucjonalnych. Dorastanie z niepełnosprawnym rodzeństwem może prowadzić do zaburzeń lękowych, zaburzeń  depresyjnych i całego szeregu uzależnień behawioralnych takich jak zaburzenia odżywiania, zaburzenia używania technologii, uzależnienia od nauki, sportu itd.

Młodzi pełnosprawni dorastają w atmosferze podwyższonego stresu, mniejszej uważności na ich potrzeby, większego poczucia odpowiedzialności za innych. 

Projekt Fundacji dla Gigantów jest próbą oddania im odrobiny dzieciństwa i beztroski. W ramach projektu odbędzie się cykl spotkań w przestrzeni miejskiej, podczas których dzieci i młodzież będzie miała możliwość rozwijania swoich zainteresowań i pasji. Spotkania  będą realizowane w ciekawych miejscach typu: muzea, parki rozrywki, domy otwarte it

Projekt ogólnomiejski nr 71 - Młodzi warszawiacy poznają miasto niebanalnie

W głosowaniu może wziąć udział każda osoba mieszkająca w Warszawie – meldunek nie ma znaczenia. Uprawnionym do głosowania jest więc student zamieszkujący akademik oraz osoba pracująca, która mieszka w wynajmowanym mieszkaniu. Głosować mogą również dzieci.

Głosowanie podzielone jest na dwa bloki – projekty dzielnicowe i projekty ogólnomiejskie – wśród których jest projekt nr 71 Młodzi warszawiacy poznają miasto niebanalnie:

https://bo.um.warszawa.pl/processes/na-rok-2024/f/11/projects/27006

Można wskazać do 15 projektów dzielnicowych i do 10 ogólnomiejskich. 

Głos można oddać przez internet lub przy użyciu formularza papierowego.

Głosowanie trwa do 30 czerwca 2023r.

Głosowanie przez internet

  1. Wejdź na stronę i rozpocznij głosowanie: https://bo.um.warszawa.pl/

Głosowanie papierowe

  1. Pobierz i wydrukuj kartę do głosowania papierowego w dzielnicy, w której mieszkasz (wydrukowane formularze są również dostępne w urzędach dzielnic): https://um.warszawa.pl/waw/bo/-/karty-do-glosowania-papierowego-10-edycja
  2. Idź do urzędu dzielnicy z kartą i dokumentem tożsamości.

Zagłosuj i poczuj, że zmieniasz Warszawę!